Bir Olma Zamanı

05-04-2018 2523 Genel Başkandan
Bir Olma Zamanı
Türkiye Kamu Sen, kuruluşundan bu yana kutlu bir mücadelenin ve soylu bir sevdanın adıdır. Bugüne kadar yaşanan tüm zorlukları birlik ve beraberliğini koruyarak, tek yumruk olarak atlatmıştır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, bundan sonra da yoluna aynı çizgi ve kararlılıkla devam edecektir.

Ülkemizin içinden geçmekte olduğu şu zorlu günlerde ise, her zamankinden daha fazla birlik olmak ve beraberliğimizi korumak durumundayız. Çünkü, Türkiye Kamu Sen, milliyetçi vatansever duruşuyla her dönemde bu ülkenin teminatı olmuştur ve gelecekte de olmaya devam edecektir. Şüphesiz ki bu yolda yürümek göründüğü kadar kolay değildir. Güzelliklerin yanı sıra zorlukları da vardır. Bu sebeple bizler için öncelikli olan birlik ve beraberliğimizi koruyabilmek, birbirimize olan sevgi ve saygımızı hiçbir zaman kaybetmemektir. Sevgi ve saygının olmadığı yerde kazanılan başarının dahi bir anlam ve önemi yoktur. 

Bu toprakların yetiştirdiği Hacı Bektaşi Veli’nin dediği gibi; “Bir olalım, iri olalım, diri olalım' Birlik ve beraberlikle zor işler kolaylaşır, güç artar, zaferler daha kolay kazanılır. Birlik ve beraberliğin olmadığı yerde ise dağılma ve yok olma süreci başlar. 

Bugün, ülkemizin ve teşkilatımızın geleceği adına hepimize daha çok ve önemli görevler düşmektedir. Şüphesiz ki, zorlukların üstesinden gelebilmenin yolunun, karşılıklı güven ve yüksek dayanışmadan geçtiğini daha önceden aldığımız sonuçlardan görmekteyiz. Türk Milleti olarak tarihten en çok ders alan bizleriz. Şanlı tarihimizin ve zengin kültürümüzün bize en büyük armağanlarından biri de işte budur. 

Bu vesileyle, üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapan tüm şehitlerimizi ve Afrin’de şehit düşen evlatlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. 
Bugün, aynı zamanda her zamankinden daha fazla çalışma ve alın teri dökme günüdür.  Çalışmak ise ancak ve ancak aramızdaki bağın güçlü olması durumunda bizleri başarıya ulaştıracaktır. Kimi zaman bireysel, kimi zaman takım halinde yaptığımız çalışmalarımızda sarf ettiğimiz emekler bazen karşılığını hemen hissettiremeyebilir.  Ancak, bugün sesimizi ilkenin farklı yerlerinden duyurabiliyorsak, işte bunların hepsi verdiğimiz emeklerin oluşturduğu güçlü bağdan gelmektedir. Bugün geldiğimiz noktada, sarf ettiğimiz emeklerin bizleri bir çatı altında toplayan karşılıklarını almaktayız. Bizler çalışmayı sadece bir yükümlülük olarak görmedik. Aynı zamanda birbirimiz üzerindeki emeklerin güzel ve uzun süreli dostluklara dönüştüğünü de gördük. Çabamızın bir diğer nedeni de işte bundandır. 

Bu doğrultuda her birimiz hangi görev kademesinde yer alırsak alalım, yüksek azim ve kararlılıkla Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk, Öğün, Çalış, Güven' sözünün tezahürleri olmalıyız. 

Bu zorlu süreçlerde kısa zamanda istenen sonuçlara ulaşabilmenin yolu, ayrı gayrılığı bir yana bırakmaktan ve iş yükümüzü orantılı bir şekilde paylaşarak tek hedef etrafında toplanmaktan geçmektedir. Bu düşünce ve bilinç içinde hareket edersek, geleceğimizi de sağlam temeller üzerine oturtmuş oluruz.

Türkiye Kamu Sen köklü ve güçlü bir sivil toplum kuruluşudur. Gücümüzü birbirimize olan bağlılığımızdan ve köklerimizin sağlamlığından almaktayız. Gücümüzü ve bağımızı artırdıkça, ortaya çıkardığımız faydanın etki alanını büyütecek ve aydınlattığımız alanı artıracağız.

Unutulmamalıdır ki, bizler sadece sendika değil, aynı zamanda kocaman bir aileyiz. Bu ailenin dağılmasına asla izin verilmeyeceği bilinmelidir. 

 

Bir Olma Zamanı
sendika türkiye kamu sen gazi mustafa kemal atatürk sivil toplum kuruluşu