Yeni Bir Çıkışın Simgesi Olması Dileğiyle, Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun

21-03-2020 355 Genel Haberler
Yeni Bir Çıkışın Simgesi Olması Dileğiyle, Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun
Genel Başkan Önder Kahveci, baharın müjdeleyicisi anlamına gelen Nevruz Bayramını kutlayarak, 'başta sağlık olmak üzere birlik, beraberlik, bolluk ve bereketin milletimizi kuşatması' temennisinde bulundu. Kahveci, açıklamasında şunları söyledi;

"Sayısız değerleri içinde barındıran Türk kültürünün bir ürünü olarak Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar geniş bir coğrafyada, ölümden sonra dirilişi, zorluklardan sonra gelen zaferi, kıtlıktan sonra bolluğu ve Allah’ın rahmet ve bereketini simgeleyen, çetin kış aylarının ardından baharın gelişini müjdeleyen Nevruz (Yeni Gün) Bayramı’nın kutlandığı güne geldik. Bugün tüm dünyayı sarsan ve ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs ile mücadelemiz devam ederken, Nevruzun temsil ettiği bolluk bereketin sağlıkla birlikte gelmesi için dua ediyoruz. 

Bu mübarek günde, günün anlam ve önemine uygun olarak Nevruzun, Türk coğrafyasında yaşayan herkesi birbirine kenetleyen; dostluk ve barış içinde güzel bir gelecek kurma amacındaki insanların yaktığı umudu yeşerteceğine inanıyoruz. Yaşadığımız bu zor günleri birlik ve beraberlik anlayışıyla aşacağımıza olan inancım da sonsuzdur. 

Nevruz Bayramında, insanların kardeşliği, barışı ve bir arada yaşayabilmenin güzelliğini yeniden hatırlamasını, dünyanın her köşesinde adaletin ve huzurun sağlanmasını diliyorum. Bir tohumun toprağı yırtarak güneşe eriştiği günlerin habercisi olan Nevruz’da, Türk milletinin de baharda filizlenen tohumlar misali, etrafını saran ateş çemberini parçalayarak güzel günlere erişeceğine olan sarsılmaz inancımı bir kez daha yineliyor, Nevruz’un temsil ettiği, birlik, beraberlik, bolluk ve bereketin tüm milletimizi kuşatmasını ve bu salgını bir an önce daha fazla zarar görmeden atlatmamızı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

Yeni Bir Çıkışın Simgesi Olması Dileğiyle, Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun
türk kültürü nevruz bayramı