Teşkilat çalışmalarımıza Mersin İli İle Devam Ediyoruz.

07-03-2019 1068 Genel Merkezden
Teşkilat çalışmalarımıza Mersin İli İle Devam Ediyoruz.
Mersin il ziyaretimizi Türk Kültür Sanat Sen yönetim kurulu adına Genel Başkan yardımcılarımız Hilmi TEKCAN ve Arkeolog Tolga ÇELİK gerçekleştirdiler.

Genel Başkan Yardımcılarımız Mersin'de, Tarsus Müze Müdürlüğü, Mersin Opera ve Bale Müdürlüğü, Mersin Müze Müdürlüğü ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliğini ziyaret ettiler. 

Kurum ziyaretlerimizde kamu çalışanlarıyla buluşuldu. Yapılan toplantılarda çalışanlara, 3600 ek gösterge gündemimiz hakkında bilgilendirme yapıldı. Bunu yanında sözleşmelileri kadroya alınması ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların bir kereye mahsus olmak üzere genel idare hizmetleri sınıfına alınması konusunda sendikal faaliyetlerimiz anlatıldı.

Bunun yanı sıra Süreli sözleşmeli personel olarak çalışmakta olan Devlet Opera ve Bale Müdürlüğü personelinin kadroya geçirilmesi konusunda Türk Kültür Sanat Sendikası olarak yaptıklarımızı ve mali ve özlük hakları hakkında Genel Başkan Yardımcısı Hilmi TEKCAN bilgi aktarmıştır. 
Yaptığı değerlendirmede TEKCAN; "Sürecin başından beri konuyu Türk Kültür Sanat Sendikası yönetim kurulu olarak  takip ediyoruz. Kamu çalışanlarının genel sorunları yanında süreli sözleşmeli personellerin kadroya geçirilmesi için yoğun bir mücadele sürdürüyoruz. 6 aydır bu konuyu anbean beri takip ediyoruz. Dava sürecini de yakından takip ediyoruz. Türk Kültür Sanat Sen olarak süreli sözleşmeli personel sorunu tamamen çözülene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz ve kazanacağız inşallah. " dedi 

Kurum ziyaretlerinden sonra Türkiye Kamu-Sen İl temsilciliğimiz de ziyaret edildi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Bize misafirperverliğini esirgemeyen Türkiye Kamu-Sen il temsilcimiz Metin ERCAN beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Mersin ziyaretimiz boyunca ilgi ve alakasını hiç esirgemeyen İl temsilcimiz Doğukan Bekir ALPER ile sendikamızın sanat danışmanı Ahmet Suat İDE beyefendiye ve Devlet Opera ve Bale personeli Mustafa BADEM'e de teşekkür ediyoruz.

Teşkilat çalışmalarımıza Mersin İli İle Devam Ediyoruz.Teşkilat çalışmalarımıza Mersin İli İle Devam Ediyoruz.
müze müdürlüğü mersin opera ve bale müdürlüğü türkiye kamu-sen