Teşkilat Buluşmalarımız Muğla İle Devam Etti

21-06-2018 797 Türkiye Kamu-Sen
Teşkilat Buluşmalarımız Muğla İle Devam Etti
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 'Teşkilat Buluşmaları' çerçevesinde Muğla’da üyelerimizle ve kamu çalışanlarıyla bir araya geldi.

Toplantıda sendikalarımızın genel başkanları,  genel merkez yöneticileri, şube başkanları ve il temsilcilerimiz ile çok sayıda üyemiz hazır bulundu.

KAHVECİ: KAMUDA SÖZLEŞMELİ SAYFASI BİR DAHA AÇILMAMAK ÜZERE KAPANMALI

Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Önder Kahveci, çalışma hayatında öne çıkan başlıklara ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.  Sözleşmelilere kadro kampanyamızı değerlendiren Kahveci, “sözleşmeli sayfası artık kapansın' dedi. Kahveci, “yakın zamanda başlattığımız dilekçe kampanyasına büyük bir katılım oldu. Genel merkezimize 30 binin üzerinde ıslak imzalı dilekçe geldi. Bizler de bu dilekçeleri Başbakanlığa gönderdik.  Ortaya çıkan bir hassasiyete yetkililerin daha fazla duyarsız kalmaması gerekiyor. 100 binin üzerinde sözleşmeli personel ailelerinden ayrı, terfi hakkı olmaksızın olumsuz şartlarda çalışıyor. Bu adaletsizliğe son vermek bir insanlık görevi haline gelmiştir. Yetkililerinden bu denli tepki çeken bu uygulamayı sonlandırarak sözleşmeli defterini bir daha açılmamak üzere kapanmasını istiyoruz' dedi.

KAHVECİ: EK GÖSTERGE ADALETSİZLİĞİ BÜTÜN MEMURLAR İÇİN SON BULSUN

Kamudaki ek gösterge tartışmalarını da değerlendiren Genel Başkan Kahveci,  “seçimlere birkaç gün kala ek gösterge konusundaki iktidarın vaadi tüm kamu çalışanları nezdinde genişletilmeli ve bir müjde verilmelidir' dedi. Kahveci, “ek gösterge konusunda atılan adımı olumlu bulmakla birlikte, bu vaadin tüm kamu çalışanları açısından genişletilmesi ve ek göstergelerin bütün kamu çalışanları için yeniden düzenlenmesini özellikle ek gösterge alamayan personele verilmesi ve bütün ek göstergelerin 800’er puan arttırılmasını bekliyoruz' şeklinde konuştu.

KAHVECİ: EKONOMİK KRİZİN YÜKÜNÜ ÇEKEN MEMURLARA DA BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLMELİ

Emeklilere bayram ikramiyesi verilmesi konusunun olumlu bir gelişme olduğunu vurgulayan Genel Başkan Kahveci, “ ancak bu düzenlemenin bir ayağı eksik kalmıştır. Enflasyon karşısında en çok ezilen, büyümeden hak ettiği payı alamayan, ekonomik krizlerin bütün yükünü çeken memurların da bayram ikramiyesinin hak ettiği unutulmamalıdır. Adaletin yerini bulması için memurlara da bayram ikramiyesi verilmelidir'

Teşkilat Buluşmalarımız Muğla İle Devam EttiTeşkilat Buluşmalarımız Muğla İle Devam Etti
teşkilat buluşmaları kamu çalışanları sözleşmeli personel