Kütüphaneler Haftası Kutlu Olsun

26-03-2018 336 Genel Haberler
Kütüphaneler Haftası Kutlu Olsun
Dünyayı anlama ve kendimizi geliştirmenin temel anahtarı okumaktır. Okumak gibi mühim bir eylemin devletin sosyal politikası gereği sunulduğu yerlerde kütüphanelerimizdir.

Okumak ve araştırmak isteyen her vatandaşa hizmet sunan ve bu anlamda eşsiz bir hazineyi barındıran kütüphanelerimizi daha çok ziyaret edilmeli, ve daha çok kullanılmalıdır. 

Okumanın biri eylem olarak vücut bulduğu yer olan kütüphanelerimizin her vatandaşımız havasını teneffüs etmelidir.

Kütüphanelerde bulunmak güzeldir ama kütüphanelerde çalışmak zor iştir. Binlerce kitap ve eserin hem korunması hemde vatandaşa sunulması ciddi ve meşakkatli bir iştir. Bu nedenle kütüphanelerimizde görevli tüm çalışanlar ciddi bir övgünün hak edenleridir. İlim dünyasına sundukları katkı ve kitaplarla insanlarımızı buluşturmadaki özverileri düşünüldüğünde onlarında yaşadıkları sorunları çözmek, makul ücretler temin edebilmek gereklidir.

 Geleceği inşa eden sosyal devletimizin bu anlamda kütüphanelere ve çalışanlarına özel bir ilgi göstermesini beklemekteyiz. Yeni ve güzel binalar yapmak kütüphanelerimiz için iyidir ama çalışanların özlük haklarını iyileştirmek gibi çalışmalarla da bunlar taçlandırılmalıdır. Okuma ve kütüphane ile halkımızın tanışması için projeler geliştirilmelidir.

Bu temennilerle bugün başlayan Kütüphaneler haftasını kutluyor, Türk Milletinin okuma ve kitapları daha çok sevmesine vesile olmasını temenni ediyor, özlük haklarının iyileştirilmesi temennisiyle de tüm kütüphane çalışanlarına başarılar diliyorum.

Kütüphaneler Haftası Kutlu Olsun
kütüphane haftası ilim dünyası kitap kütüphane çalışanları