Genel Başkan Yıldırım: 3600 Ek Gösterge Tüm Memurları Kapsamalı ve Hemen Hayata Geçmeli

24-10-2018 909 Genel Merkezden
Genel Başkan Yıldırım: 3600 Ek Gösterge Tüm Memurları Kapsamalı ve Hemen Hayata Geçmeli
Türk Kültür Sanat Sen Genel Başkanı Uğur YILDIRIM, tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi talebemizle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıldırım  tüm kamu çalışanların ek gösterge konusunda bir iyileştirme beklediklerini kaydederek “ Biz tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesini istiyoruz. Ayrımcılıktan uzak kapsayıcı bir şekilde bunun bir an önce hayata geçmesini istiyoruz. bu düzenleme ile memurlarımıza bir nebze de olsun bir ekonomik olarak bir rahatlama sağlayacaktır.  Bu da ekonomiye olumlu bir katkı yapacaktır. “ dedi.

Yerel seçimlerden önce bu hakkın verilmesini istediklerini kaydeden Yıldırım  sözlerini şöyle sürdürdü: Kamu çalışanlarının ek gösterge talebi yerel seçimlerden önce hayata geçirilmelidir. Çalışanlar bunu beklemektedirler. Ayrıca sözleşmeli personelin tamamını kadroya alınarak kamu sadece kadrolu istihdamın benimsenmesi de zarurettir. Biz bu konuda Türkiye Kamu-Sen olarak bir imza kampanyası gerçekleştirmiş ve toplanan 0 binlerce imzayı ilgili makamlara iletmiştik. Sözleşmeli personelin bir an önce kadroya alınması ile bu arkadaşlarımızın iş yaşamında sorunları son bulacaktır. Eş ve iş arasında tercihe zorlanan arkadaşlarımız aile hayatında huzura kavuşacaktır. Biz de Türk Kültür Sanat-Sen Genel Merkezi olarak bu talepleri bir an önce hayata geçirilmesini ve bu konunun takipçisi olduğumuzu ilan ediyoruz.  Haklı davamızda kazanana kadar mücadeleye devam edeceğimizden hiçbir çalışanın en ufak şüphesi olmasın.

Genel Başkan Yıldırım: 3600 Ek Gösterge Tüm Memurları Kapsamalı ve Hemen Hayata Geçmeli
3600 ek gösterge kamu çalışanları sözleşmeli personel