Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun

27-03-2018 285 Genel Haberler
Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun
Uluslararası Tiyatro Enstitüsü, 1961 yılında aldığı bir kararla 27 Mart gününü Dünya Tiyatrolar Günü olarak kabul edilmiştir.

Türk Kültür-Sanat-Sen olarak Tiyatro sanatçılarımız, Tiyatrolarda görev alan arkadaşlarımız ve devlet tiyatroları genel müdürlüğündeki tüm personellerimizin bu önemli gününü kutluyoruz.

Türk Kültür Sanat-Sen olarak bu önemli günde tiyatroya emek verenlerin sorunlarının çözümü ve taleplerinin yerine getirilmesini temenni ediyorum.

Bugün Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 12’si yerleşik 13’si turne düzeninde olmak üzere toplam 25 il ve 65 sahnede faaliyet göstermektedir.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde 957 sözleşmeli personel, 657 sayılı Kanun kapsamında 529 memur olmak üzere 1486 kamu çalışanı arkadaşımız görev yapmaktadır. 669’da misafir sanatçı bulunmaktadır.

Umut ederiz ki bu önemli günde tiyatro çalışanlarının hak ettiği çalışmaları görmeleri için gerekli çalışmalar yapılır. Sorunlar çözülür.

Bu temennilerle tüm tiyatro sanatçılarımızın, tiyatro çalışanlarımızın ve tiyatroya gönül veren vatandaşlarımızın 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyor, bu kadim sanatın sevdalılarını sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun
657 dünya tiyatro günü memur kamu çalışanı