Çorum'da Çalışanlarla Buluştuk.

01-03-2019 769 Genel Merkezden
Çorum'da Çalışanlarla Buluştuk.
Genel Merkez Yönetimimizin teşkilat buluşmaları kapsamında gerçekleştirdiği İl ziyaretlerimiz, Çorum ili ile devam ediyor.

Çorum İl ziyaretimizi, Genel Merkez Yöneticilerimizden  Genel Başkan Yardımcılarımız, Faruk ŞİMŞEK ve Arkeolog Tolga ÇELİK gerçekleştirdi. 

Çorum'da gerçekleştirilen kurum ziyaretlerimizde kamu çalışanlarıyla buluşarak sendikal mücadelemizle ilgili bilgilendirme yapıldı. Müze Müdürlüğü ve İl Halk Kütüphanesi ziyaret edildi. Ziyaretlerde yapılan toplantılarda, kamu çalışanları için büyük önem arzeden 3600 ek gösterge ve sözleşmelilerin kadroya alınması için yapılan mücadelelerimiz anlatıldı.

İl Halk Kütüphanesi ziyaretimizde; Genel Başkan Yardımcımız Arkeolog Tolga ÇELİK İl Halk Kütüphanesi çalışanları ile yaptığı toplantıda kamu çalışanlarını en yakından ilgilendiren konular hakkında görüşlerini paylaştı. Arkeolog Çelik ek gösterge ve sözleşmeli istihdamı hakkında konuşarak; "3600 ek gösterge, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların genel idare hizmetleri sınıfına alınması konularında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vermiştir. Türk Kültür Sanat-Sen özellikle sözleşmeli istihdam modelinin çalışma barışını zedeleyici, son derece ilkel bir  modeldir. Bu model en kısa zamanda terk edilmelidir. Bunun yanında uzun süredir 3600 ek gösterge talebimizi gündeme getiriyoruz. Seçimlerde de 3600 ek göstergenin verileceği sözünün yerine getirilmesi için konfederasyonumuz ve Türk Kültür Sanat-Sen olarak yoğun emek harcamaktayız" dedi. Toplantıda çalışanların sorunları ve önerileri de dinlendi.

Çorum il ziyaretimizde il temsilcimiz Sayın Kamil YİĞİT Bey'e emekliliğe ayrılması nedeniyle tüm emekleri ve değerleri katkıları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Görevi devralan İl halk kütüphanesi personeli Oktay ÖZDEMİR' e ise yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Çorum'da Çalışanlarla Buluştuk.Çorum'da Çalışanlarla Buluştuk.
il halk kütüphanesi müze müdürlüğü