Bir An Önce Yanlıştan Dönülmelidir

08-05-2020 271 Genel Haberler
Bir An Önce Yanlıştan Dönülmelidir
Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Korona virüsü (Covid-19) sebebi ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tavsiyeleri ile yasal tedbirler uygulanmaktadır. “Evde kal!” sloganı ile sosyal mesafe kuralları belirlenerek hayata geçirilmiştir.

Hayatın her alanında uygulanması, halk sağlığı açısından bir zorunluluk haline gelen bu tedbirler kapsamında; Kültürel ve Sanatsal faaliyetlerde iptal edilmiştir.

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından 14.05.2020 tarihinde Pamukkale ( Denizli ) Hierapolis Antik Kenti’nde gerçekleştirilmesi planlanan, solistliğini Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat KARAHAN bir konser gerçekleştirecektir.

 07.05.2020 tarihinde Medya ve Basında yer alan haberlerde; Orkestra Sanatçıları ve Teknik Ekipten oluşan yaklaşık 80 Kişilik bir ekibin görevlendirildiği kamuoyuna yansımıştır. Türk Kültür Sanat Sen olarak temennimiz bir an önce bu yanlıştan dönülmesi ve insan hayatını riske atacak bu görevlendirme ivedilikle iptal edilmelidir.

Türk Kültür Sanat Sen

Bir An Önce Yanlıştan Dönülmelidir
covid-19 antalya devlet opera ve balesi müdürlüğü hierapolis antik kenti